Управление на дружествени отношения

    Приложни знания относно детайлизиране на договореностите между собственици и мениджмънт

изготвяне на концепции за създаване на гъвкави фирмени структури и тяхната реализация, създаване на дружествени структури спрямо поставени бизнес задачи или поради производствено-технически причини

изготвяне на дружествени споразумения, регулиращи личния ангажимент и очаквания принос на съдружниците, неговото отчитане и политиките, които ще се следват при стратегическото и текущото управление на дружеството. Изготвяне на акционерни споразумения, предоставящи права на предпочитателно изкупуване, съвместна продажба, права на принудителна покупка или продажба на акции при настъпване на предварително договорени условия. Определяне на механизми за разрешаване на дружествени спорове.

изготвяне на договори за управление, на правила за разпределяне на управителни функции и създаване на механизми за упражняване на ефективен контрол върху мениджмънта. Консултиране на програми за допълнително стимулиране при постигнати резултати.

Дружествено консултиране

   Превантивна защита на бизнеса посредством разработването и въвеждането на добри практики

Участие в преговори и изготвяне на широк спектър от договори в областта на гражданското и търговското право, с поставяне на акцент върху техните данъчни последици. Подготовка на документация за промяна на обстоятелства, подлежащи на вписване в Търговския регистър към Агенцията по вписванията.

Консултации относно спазване на трудовото законодателство. Изготвяне на приложна документация в областта на трудовото право /напр. на Правила за трудова дисциплина, Правила за формиране на трудово възнаграждение, Програми за материално стимулиране, Политики за стопанисване на дружественото имущество и т.н./

Консултиране на възложители: подготовка на документация за организиране и провеждане на обществена поръчка по зададени от клиента параметри; анонсиране на поръчката, осигуряване на експерти за участие в комисии по оценка на кандидатите за възлагане на изпълнението и т.н./ Консултиране на кандидати за изпълнители: изготвяне на документация за участие в обявена обществена поръчка, представителство пред възложителя и комисията за оценка, консултиране по повод обжалване на решението за възлагане на обществена поръчка и т.н./

Анализ на активите или знанията - предмет на правна защита. Изготявне на дружествена концепция за дефинирането и опазването им и създаване на приложна документация. Представителство пред Патентното ведомство и компетентните съдилища относно регистрацията и защитата на обекти на интелектуалната и индустриалната собственост.

Консултации по финансиране

   Съдействие по повод избор на подходящо финансиране на дейността спрямо потребностите

Консултации относно конкретни възможности за привличане на финансиране спрямо особеностите на клиента и формата на сделката. Участие в преговори с финансиращата страна. Изготявяне на цялостен комплект договори за финансиране и друга съпътстваща финасирането документация /вкл. организиране на експертни оценки за пазарна стойност на активи/, учредяване на договорените обезепечения и съдействие при изпълнение за задълженията, произтичащи от споразуменията за финансиране.

Консултации за привличане на средства посредством емитиране на ценни книжа и/или поемането на задължения по издавани други финансови инструменти: изготвяне на проспекти за издаване на ценни книжа и/или финансови инструменти, комуникация с административните органи и финансовите институции по повод получаване на изискуемите разрешения, договорна обезпеченост, регистрация и управление на одобрените емисии.

Изготвяне на документация с цел кандидатстване за финансиране по различни програми за безвъзмездно подпомагане на бизнеса. Последващо управление на проекта - обект на финансиране за обезпечаване на правилно и навременно изпълнение на договорните задължения. Консултации по отчитането на проекта пред контроните органи и по комуникирането на настъпили промени с цел запазване на финансирането.

ОСОБЕНОСТИ ПРИ ИЗВЪРШВАНЕ НА НЕПАРИЧНА ВНОСКА /АПОРТ/ КАПИТАЛА НА ТЪРГОВСКО ДРУЖЕСТВО

Една от формите за придобиване на дялово участие в търговско дружество е извършването на непарична вноска на материални и/или нематериални активи. Това е особен вид отчуждителна сделка, в резултат на която капиталът на придобиващото актива дружество се увеличава. Срещу извършването на такава вноска отчуждителят придобива качеството съдружник/акционер в дружеството – приемател на актива.

Виж повече